Çerçeveniz ne renk ?

Sevgili okurlar bu gün sizlere var olan ama farkında olmadığınız bedeninizin saran koruyucu renk halkalarından bahsetmek istiyorum  Önceki yazılarımda çakraları anlatmıştım sizlere ..

Şimdi ise bedeninizin dışında sizinle her an birlikte olan  Gök kuşağından bahsetmek istiyorum. Aura canlı insan vücudunda bulunan , fizik bedeni bir kılıf gibi yada zar gibi çevreleyen enerji alanına verilen isimdir. Fizik bedenimizin hayali elbiseler ile giydirildiğini düşünün fakat bu elbiselerin kat kat olup birbirine değmediklerini hayal edin. Hayal ettiğiniz sizin auranızdır , insanın duygusal , fiziksel ya da zihinsel olarak oluşan tüm enerji durumunu onun bütün gelişimini ortaya koyar.Bugünlerin en popüler konusu bioenerji ve şakralar. Birçok insan bu konuyu yakından takip ediyor ve karşılaştıkları sorunlarda Bioenerji Uzmanlarına başvuranların sayısı gün geçtikçe artıyor.Bioenerji’nin kelime anlamı; doğal olan enerjidir.

Vücut içerisinde devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım vardır.

 Elektromanyetik akım; fiziksel bedenle sınırlanmamıştır. Böylece, bir bedenden diğerine akış yapılabilir. Bu elektromanyetik akım; bedenin sağ tarafında toplanmıştır. Bioenerji akışı insanla sınırlı değildir; tüm maddeye akar. Bitkilerin insanlarınkine zıt bir kutbu vardır; onlarla aramızda hür bir kanal açılır.

Sağlıklı bir vücutta negatif bir enerji bulunmaz. . Vücudun herhangi bir yerinde problem varsa; o bölge negatif enerji üretmeye başlar. Daha doğrusu; beyin ile o bölgenin iletişimi kopmuş demektir. Demek ki; bedenimizin tümünü ayakta tutan beynin düşünce ve yapılandırma bölümü ile aradaki bağı kopartmamak lazım.  Bioenerjiye göre her insanın vücudunda yedi tane şakra bulunuyor. Ve bu şakralar enerji merkezleri olarak kabul ediliyor. Genelde enerji transferi bu şakralar üzerinden yapılıyor.

 1 nolu şakra ile 7 nolu şakra arası enerji kanalımız olarak kabul ediliyor. Bioenerji uzmanlarına göre kendi ellerimiz ile de vücudumuzdaki enerji akışına hakim olup bazı rahatsızlıklarımızı giderebiliyoruz.

 Özellikle en çok enerjinin bulunduğu yer olan parmak uçlarını kullanarak.

 Belki farketmişsinizdir, bir yerimiz ağrıdığı zaman elimizi ağrıyan yerimize götürürüz.

Bunun sonucunda bir rahatlama hissederiz hatta kimi zaman ağrı geçer. Bu şakraların bulunduğu noktalarla temas etmekten kaynaklanır.

Bugün kullanılan tıbbi tedavi yöntemlerinin yanı sıra insanlar, birçok sebeplerden dolayı, (örneğin farmakolojinin aşırılığı), hastalıklarının tedavisi için halk tıbbından da yararlanma arayışlarına girmişlerdir.

 Bunların içinde özellikle elle tedavi (manual therapy) ve biyoenerji ile tedavi yöntemi, en doğal ve etkili olanıdır.

Her insan üzerinde ruhsal, zihinseli duygusal ve eterik olmak üzere dört temel aura katmanı mevcuttur.

 

Kırmızı Güç, Canlılık

Turuncu           Cesaret, Yaratıcılık

Sarı                  Güven, Mantık, Liderlik

Yeşil                Sempati, Denge, Uyum

Mavi                İletişim, Duyarlılık

Çivit Mavisi      Sezgi, Zihin

Menekşe          Saygınlık, Maneviyat

Pempe,            Şefkat, Yardım

Magenta          Şefkat, Yardım

Açık Pembe     Evrensel sevgi

Kahverengi      Maddiyat, Beden

Gri                   Durgunluk, Korku, Karamsarlık

Siyah               Gizem, Karanlık

Beyaz              Kişisel bütünlük, Mükemmellik

 

Aurayı güçlendirmek ve korumak, aurayı görmekten çok daha önemlidir. Auranızın canlılığını artırmayı öğrendikçe, yapmayı planladığınız şeyler için daha çok enerjiye sahip olursunuz. Auranız ne kadar güçlüyse, dışsal güçlerden o kadar az etkilenirsiniz.

Sevgili okurlar bu günlükte benden bu kadar Çerçevenize yanı auranıza sahip çıkınız…

Hiç gri renginiz olmaması dileğiyle

Her anınız  beyaz ışığın mükemmelliği içinde sarılsın.

Kucak dolusu sevgiler