Masaj ve terapi zamanı şimdi

Masaj ve terapi zamanı şimdi

 

 

Merhaba sevgili ak denizin sıcak dost çanlısı insanları Gününüz aydın, ürününüz çok ,neşeniz bol olsun  Geçen hafta okuyanlarınız hatırlayacaklardır yağlardan ve aroma terapiden

bahsetmiştim.masajın faydalarından bahsederek sizler için yağların özelliklerine devam edeceğim. Masajın bütün sistemlere doğrudan ve dolaylı etkileri vardır. Ruhi yönden insanı dinlendirir. İnsandaki enerji yükünü azaltır.Yaşlanmayı geciktirir (hücre yenilenmesini arttırır). Stresinizi yok eder toplumda sosyal ilişkilerin artmasına sebep olur.Kalp sağlığı: Kalp atımını ve kan seviyesini arttırır. Kalp krizi ve kalp damarlarındaki tıkanmayı azaltır. Kalp iletimini düzene sokar.Solunum sistemi: Daha fazla oksijen alınıp daha fazla karbondioksit atılarak, hücre yenilenmesi sağlanır. Nefes darlığı ve solunum sıkıntısını azaltır.

Kas sistemi: Çizgili kaslarda genişleme ve hacim artışına sebep olur. Kas miktarı artarken yağ miktarı azalır. Yorgunluğu azaltır.Sindirim sistemi: Sindirimi ve hazmı kolaylaştırır. Şişkinlik ve bağırsak düzensizliklerini azaltır. Enzim salgılarını düzene sokar. Beslenmeyi düzene sokar.Sinir sistemi: Uykuyu düzene sokar. Enerji yükünü azalttığı için stres gibi psikolojik bozuklukları azaltır. Beyin faaliyetlerini arttırarak insanlarda zeka gelişimini sağlar.

Gelelim yağlara…Fesleğen (Reyhan) yağı: Sinir sistemine karşı güçlendirici, uyarıcı bir yağ olan fesleğen sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazımsızlık, bağırsak enfeksiyonları, ishal ve gaz gidermede, ağrı, bronşit, halsizlik, soğuk algınlığı, migren, depresyon, anksiyete ve uykusuzlukta kullanılır. Sivrisinek ve böcekleri uzaklaştırıcı ve arı sokmalarına karşı etkilidir.

Gül Yağı: Vücudunuzdaki ağrı, sızı, şişlik, kabarcık ve bu yağdan sürülürse iyi gelir. Deriye canlılık kazandırır, sivilcelere iyi gelir deriyi gerginleştirir. Özelliklere kadınlara faydalı olan güçlü bir ilaçtır. Yatıştırıcıdır, ruha neşe verir, acıyı ve depresyona karşı etkilidir.

Gül Ağacı Yağı:Sinir sistemi üzerinde dengeleyici bir etkisi vardır. Bitkin, keyifsiz ve problemlerine fazlası ile boğulmuş olanları canlandırır ve sakinleştirir. Yumuşatıcı, iyileştirici, kas gevşetici etkisi vardır. Bütün cilt problemlerinde, aknede, yara izlerinde, buruşuk ve solgun, kuru ciltlerde gevşeme ve yumuşama sağlamada tonik olarak kullanılır.

Isırgan Yağı: Romatizma ve eklem ağrılarını hafifletir. Egzemaya iyi gelir. Regl düzensizliklerine iyi gelir. Balgam sötürücü özelliğe sahiptir.Derinin kan dolaşımını hızlandırır. Yağlı saçlara ve kepeğe karşı kullanılabilir.

Kekik Yağı:Uyarıcı, spazm çözücü, afrodizyak, gaz giderici, nefes açıcıdır. Sinirleri yatıştırıp eklem ve kaslarda kan dolaşımını hızlandırır. Romatizma ağrılarını büyük oranda azaltır. Dezenfekte gücü çok yüksektir. Özellikle sağlıksız ve iltihaplanmaya yatkın deri ve saç dökülmesine karşı önerilir. Yara iyileştirici, ağrı kesici, cildin kanlanmasında etkilidir.

Benden söylemesi sizden uygulaması…

Stressiz, gerilimsiz, sağlıklı ve sevdiklerinizle doyasıya vakit geçireceğiniz bir hafta  dilerim

Işıkla kalınız